×
Uçak Bileti
Otobüs Bileti
Kalkış Noktası
 
IST
Varış Noktası
 
IST
Gidiş Tarihi
24
Aralık
Pazartesi
UÇAK BİLETİ
OTOBÜS BİLETİ

Nereden

İstanbul

İstanbul

Nereye

Ankara

Ankara

Gidiş Tarihi

24

Aralık

Pazartesi

OTOBUS BİLETİ BUL

Sık Sorulan Sorular

Yurt dışında aktarma yaptığınız ülkenin vize kurallarını mutlaka öğrenin!!!

Çünkü; Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden yapılan aktarmalarda, transit vize ülke ve vatandaşlık bazında değişkenlik göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya'dan Türk vatandaşlarının yapacağı aktarmalarda transit vize gereklidir. Ancak güncel durumu ilgili konsolosluktan teyit ediniz. Bu konudaki en detaylı bilgi ilgili havayolundan alabilirsiniz. Bu sebeple yolcunun gideceği ülkeye ait geçerli bir vizesi ve aktarmalı uçuşlarda transit vizesi olmaması sebebiyle seyahatin gerçekleşmemesi halinde gezenbilet.com sorumlu değildir.

Bilet üzerinde isim değişikliği yapılabilir mi?

Rezervasyon yapılan veya satın alınan bir bilet üzerinde isim değişikliği yapılamamaktadır. Bilet ile ilgili tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı ve soyadı yazan kişiye aittir ve bu hak başka bir kişiye devredilemez ve başkasının kullanması için isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

Bilet fiyatlarındaki değişkenlik

Satın almak istediğiniz koltuk farklı bir kullanıcı tarafından satın alınmış olabilir. Bundan dolayı bilet ücreti güncellenmiş (değişmiş, yükselmiş) olabilir. Bu durumlarda işleme en başından başlayarak satın alma işleminizi yeni fiyat üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir.

Bilet İptali:

 • Bilet iptali tamamen havayolu firmasının koyduğu kurallar geçerlidir. Promosyon biletlerde iptal ve iade yapılmaz
 • İade işleminde hizmet bedeli geri verilmez:
  • İade işleminiz gerçekleştirilirken alınan hizmet bedeli geri verilmez ve yeni bir hizmet bedeli sizden alınmaz.

Bilette değişiklik:

 • Pronmosyon sınıfı biletlerde iptal ve değişiklik hakkınız bulunmamaktadır.
 • Ekonomi sınıfı biletlerinizde, ilgili firmanın kurallarına göre değişiklik yapılabilir. Bu durum sizlere aktarılır eğer onaylarsanız değişiklik işleminiz gerçekleştirilir.

Bagaj hakkı:

Yurt içinde bir çok firma 15 kg bagaj hakkı vermektedir. Bu bilgi biletinizde belirtilmektedir. Fazla bagajınız varsa bu kg başına artı ücret ödemenize sebebiyet verir. Firmaların belirlediği fiyat tarifesi üzerinden ekstra ücret ödemeniz gerekir.

Tren Bileti:

 • Tren biletlerinde standart bilet alırsanız iade hakkınız bulunmamaktadır. Değişiklik hakkınız bulunur. Biletinizde belirtilen tren hareket saatinden 1 saat öncesine kadar değişiklik yapabilirsiniz.
 • Açık Bilet: Tren biletinizi hareket saatinden bir saat önce 1 kereye mahsus açık bilete çevirebilirsiniz. Bu biletinizi Açık bilete çevirme tarihinden itibaren 6 ay içerisinde tek seferlik kullanabilirsiniz.

Otobüs Bileti:

 • Bilet Kontrol: Biletinizin düzenlenip düzenlenmediğini teyit etmek isterseniz bilet kontrol butonundan PNR yazan bölümü ve telefon numaranızı ya da soy isminizi girerek kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda sizlerin sisteme girmiş olduğu telefon numarası ve mail adresinize bilgilendirme ücretsiz olarak yapılmaktadır. Eğer msj gelmedi ya da yanlış numara girdiniz mail adresini hatalı girdiniz bu sorun teşkil etmez biletinizi Kontrol panelinden kesilip kesilmediğini kontrol edebilirsiniz.
 • İptal: Biletinizi; otobüs hareket saatinden 24 saat öncesinde iptal edebilirsiniz. Süre 24 saatten az kaldı ise bu durum firmadan firmaya göre değişiklik arz edebilir. Açık bilete dönüştürme durumunda kalabilirsiniz.
 • İade: Bilet kontrole tıklayınız. Biletinizi görüntüleyeceksiniz ekranda iptal ve iade butonuna tıklarsanız iade işleminiz kayda alınır. Ödeme yaptığınız kartınıza iade işlemi 3 iş günü ila 7 iş günü içinde gerçekleşmektedir.
 • Otobüs biletinde fatura: Otobüs biletini sitemizden aldınız. Fatura almak istiyorsunuz. Otobüs biletlerinde ayrıca bir fatura düzenlenmemektedir. Hangi firmadan bilet aldı iseniz Otogarlardan o firmanın gişesine gidip biletin çıktısını alırsanız. Bu bilet Maliye bakanlığınca fatura olarak kabul edilmektedir.