×
Uçak Bileti
Otobüs Bileti
Kalkış Noktası
 
IST
Varış Noktası
 
IST
Gidiş Tarihi
24
Aralık
Pazartesi
UÇAK BİLETİ
OTOBÜS BİLETİ

Nereden

İstanbul

İstanbul

Nereye

Ankara

Ankara

Gidiş Tarihi

24

Aralık

Pazartesi

OTOBUS BİLETİ BUL

İstanbul Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bunu Mutlaka Okuyun

İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul otobüs bileti yurt için deki online bilet satışları en fazla olan şehirlerimizden biridir. Bunun sebepleri arasında İstanbul’un 16 milyona ulaşan nüfusu ve Asya ve Avupa arasında bir köprü vazifesinin olması olabilir. Geçen yıl İstanbul’a binlerce otobüs seferi yapılmasına bakılırsa insanların daha çok otobüsü tercih ettiği görülmekte ve bu durum İstanbul Otobüs Bileti satışlarının daha da fazla artacağı söylenebilir.

Türkiye’nin ticaret şehri İstanbul’a seyahat edenlerin fazla olması Türkiye’nin her yerinden yollar ve otobüs firmalarının çalışması anlamına geliyor. Türkiye’de bir yer düşünmeyin ki İstanbul’a Otobüs Firması olmasın, yine bir kişi düşünmeyin ki İstanbul otobüs bileti almasın bu çok az bir ihtimaldir. Tabi bunun nedenleri arasında İstanbul’a Anadolu’nun her yerinden göç almasıdır.

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’a gelinebilecek birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı otobüs olması nedeni ise İstanbul otobüs biletlerinin uçak biletlerine nazaran daha ucuz olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca İstanbul’a tren ile de gelebilirsiniz.

Otobüs’un tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri İstanbul otobüs seferlerinin her saat hatta her yarım saatte olan seferleri bulunmaktadır. Terminallerin şehre yakın olması etkenlerin arasındadır. Otobüs seferlerinin özellikle online otobüs bilet fiyatlarının incelenmesi bunu ispatlayan bir durumdur.

İstanbul Otobus Firmaları

Türkiyenin en kalabalık otobüs seferi ağına sahip İstanbul Yüzlerce Otobüs firmasına ev sahipliği yapmaktadır. Bu firmaların birçoğu Türkiye’nin en güzide otobüs firmalarıdır. Bu firmalar hizmet konusunda özverili çalışan, müşterilerinin almış olduğu İstanbul otobüs bileti ücretinin karşılığını kalitesi ve konforu ile fazlasıyla karşılamaktadır.

İstanbula sefere yapan otobüs firmaları, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Nilüfer Turizm, İstanbul Seyahat, Efe Tur Ulusoy Turizm, Sakarya VIB, Buzlu Turizm, ATS Turizm, Ali Osman Ulusoy, Özkaymak, Hatay CSR Turizm, Balıkesir, Uludağ, Ses Turizm, Nevşehir Seyaha, Astor Seyahat, As Adana Seyahat, Isparta Petro,l Ben Turizm, Beydağı Turizm, Mersin Nur Turizm, Malatya Medine Turizm, İstanbul Kalesi, Keşan Birlik, İstanbul Seyahat Havalimanı, Has Turizm A.Ş., Güney Akdeniz Seyahat, Gülen Turizm, Niğde İnan Turizm, Es Turizm, Yükseller Aksaray Birlik, İzmir Turizm, Lüks Yalova Seyahat, Malatya Kayısıkent Turizm, Malatya Zafer Turizm, Mersin Villa Seyahat, Selçuk Turizm, Kontur Turizm, Adıyaman Öz, Gülaras Turizm, Topçam Turizm, İstanbul Merkezli Aktif Otobüs Firmaları, Kale Seyahat, Huntur, Star Ok Turizm, Asuman Turizm, Tanrıverdi Seyahat, Lüx Perla, Star Turizm, Eren Turizm, Abana Bozkurt Seyahat, Safa Kent Turizm, Arena Travel, Mahmut Lüks Deniz Turizm, Marina Turizm, Astoros Turizm, Özer Turizm, Tozcan Turizm,  Derya Tur İstanbul’a otobüs seferi yapan otobüs firmaların birkaçı olarak sayılmaktadır.

İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul otobüs bileti fiyatları gelinen yerin uzaklığına göre ya da otobüsün firmasını kalitesine göre değişkenli gösterebiliyor. Özellikle online bilet gezenbilet.com gibi sitelerin yayına girmesi ile online İstanbul otobüs bilet fiyatları çok daha ucuza bulunabiliyor.

Özellikle otobüs bilet fiyatı araştırması yaptığımızda 100 TL’ye de otobüs bileti var 50 TL yede İstanbul otobüs bileti bulmak mümkün. Bilet araştırması yaparken en ucuz İstanbul otobüs bileti bulmak için tüm otobüs firmalarını incelemeniz gerekmektedir. Örneğin Ankara’dan İstanbul’a otobüs bileti fiyatları 75 TL’yi bulurken, Konya’dan İstanbul’a otobüs bileti fiyatı 60 TL’ye ancak İzmir’den İstanbul’a otobüs bileti aradığınızda 100 TL’ye kadar yükselebiliyor.

İstanbul Otobüs Terminalleri Hangileridir?

İstanbul Otogarı, Türkiye’nin en çok nüfusa sahip olan şehri olarak aynı zamanda karayolu ulaşımının da merkezi kabul edilen İstanbul’da üç tane otogar bulunur. İstanbul Harem Otogarı, Adresi: Selimiye Mahallesi, Üsküdar Harem Sahil Yolu, 34668 Üsküdar/Harem/Üsküdar/İstanbul. İstanbul Esenler Otogarı Adresi: Altıntepsi Mh., 34035 Bayrampaşa/İstanbul. İstanbul Alibeyköy Otogarı, Adresi: Güzeltepe, Alibeyköy 1 34060 Eyüp/İstanbul. Ayrıca bu otogarlara giderek burada hazır bekleyen firmalardan İstanbul’dan here yere otobüs biletinizi alabilirsiniz.

İstanbul’un Gezilecek Yerler Nereleridir?

İstanbul otobüs biletinizi aldınız ve İstanbul’a ayakbastınız ve bu şehirde nereye gidilir, nereler gezilir bilmiyorsunuz. Otobüs bilet paranızın boşa gitmemesi için yazımızı iyi okumanızı tavsiye ederiz.

İstanbul gezilecek yerler bakımından dünyanın en güzel şehirlerinin başında geliyor. İstanbul Boğazı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı, Yerabatan Sarnıcı, Galata ve Kız Kuleleri, İstanbul'da gezilecek yerler listemizdeki en önemli yerlerden sadece birkaçı...

Tarihi Yarımada‘nın en görkemli yapısı sayılan Ayasofya, Osmanlı’nın kudretli zamanlarında alınan önemli kararlara şahitlik eden Topkapı Sarayı, imparatorluğun son dönemlerine ait Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayları mimarilerinin yanı sıra barındırdıkları zenginliklerle kentin ne kadar zengin bir geçmişe sahip olduğunun kanıtı niteliğindeler.

Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı alışveriş yapacakların yüzlerce yıldır kentte uğradıkları ilk adreslerken, Soğukçeşme Sokağı birbirinden güzel evleri ile sivil mimariye meraklı gezginlerin vazgeçilmezi konumunda.

Bunlar dışında İstanbul gezilecek yerler listemizdeki diğer önemli tarihi yapılara Yerebatan Sarnıcı, Yıldız Sarayı, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı‘nı ekleyebiliriz.

İstanbul Gezilecek Yerler: Önemli Camiler

İstanbul gezilecek yerler listemizdeki bir diğer önemli yapı grubu ise şehrin yüzyıllara meydan okuyan heybetli camileri.

Osmanlı’nın mimari açıdan ne kadar gelişmiş olduğunun bir başka göstergesi ise İstanbul’un görkemli camileri. Sultanahmet Camii başta olmak üzere huzur kaynağı Eyüp Sultan’da, kudretli Süleymaniye‘de imparatorluğun kültürel birikimini yakından görebilirsiniz.

İstanbul gezilecek yerler listelerinize dâhil edebileceğiniz diğer önemli dini yapılar ise Mihrimah Sultan Camii, Rüstem Paşa Camii, Fatih Camii, Ortaköy Camii, Yeni Camii ve Beyazıt Camii.

İstanbul’da gezilecek yerler: Önemli müze ve sanat galerileri

Tarih ve mimari meraklıları dışında sanata meraklı bireyler için de İstanbul gezilecek yerler listemizde pek çok müze ve sanat galerisi bulunuyor.

Osmanlı’nın hükmettiği kıtalardan getirilenler ile Anadolu’da keşfedilen buluntuların bir arada sergilendiği İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Eczacıbaşı Ailesi’nin önderliğinde Türkiye’nin alanında ilki olma özelliğiyle açılan İstanbul Modern Sanat Müzesi bu tarz mekânların en çok ilgi çekenleri.

Sanata ve kültüre meraklıysanız ayrıca İstanbul Deniz Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Galata Mevlevihanesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi gibi yerleri de gezi listenize ekleyebilirsiniz. İstanbul’da yer alan müzeler sadece bunlar değil tabi ki. Çocuklarınızla birlikte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz müzelere geçelim…

Çocuklara Özel İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul gezilecek yerler anlamında yetişkinler kadar çocuklara da keyifli saatler yaşatacak içeriğe sahip bir kent. Mesela ünlülerin balmumu heykelleri ile birlikte fotolar çekmek isterseniz Taksim‘deki Madame Tussauds Müzesi’ne, gün boyu çocuklarınızla birlikte eğlenceli vakitler geçirmek isterseniz Alibeyköy‘de kurulu olan Vialand Tema Parkı‘na gidebilirsiniz.

Çocuklarınız hayallerini kurdukları meslekleri yaparak eğlenceli bir gün geçirmek isterlerse Kidzania doğru tercih olabilir.

Sunay Akın’ın kurduğu İstanbul Oyuncak Müzesi’nde tarihi oyuncaklar aracığıyla farklı bir bakış açısından değerlendirebilir, su altı dünyasının zenginliklerine Sea Life‘da veya İstanbul Akvaryumu’nda şahit olabilirsiniz.

Kentte 18 yaşından büyüklerin yanlarında 14 yaşından küçük bir çocuk olmadan giriş yapamayacakları tek mekân olan LEGOLAND Discovery Centre ise küçük bireylerin yeteneklerini eğlenerek geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Yukarıdaki İstanbulu’un en güzel yerlerini gezdikten sonra şehrinize dönme vaktiniz geldiğinde hemen otogar firmaları telefonlarını arayıp kendiniz yormayın hemen gezenbilet.com sayfasını açın ve sizin için ey uygun otobüs biletinizi arayın ve satın alın.

En Ucuz İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları

İstanbul Şehrine Sefer Yapan Otobüs Firmaları

İstanbul Otogarları

İstanbul Hava Durumu ve Harita

İstanbul HARİTA KONUMU

İstanbul HAVA DURUMU

İstanbul hava durumu