Ankara Karabük Otobüs Bileti

Ankara Karabük Otobüs Bileti

Koruma altına alınan tarihi evleri, derin kanyonları, mağara ve ormanlarıyla birçok tarihi ve kültürel güzelliğe sahip olan şirin ve güzel illerimizden Karabük’ü merak edenler için küçük bir araştırma yapıp sizlerle paylaşmak istedik.

Karabük yolculuğumuza başlıyoruz…

İlk olarak Karabük iliyle ilgili genel bilgileri paylaşmak istiyoruz.

  • Karabük yüzölçümü:4109 Km²

  • Karabük Rakım :270 Metre

  • Karabük İl Merkez Nüfusu:117557 Kişi (2015)

  • Karabük Toplam Nüfusu236978 Kişi (2015)

  • İl Trafik Kodu: 78

  • İl Telefon Kodu:370

Karabük ilimize gittiğinizde görmeden gelemeyeceğiniz yerler…

Safranbolu Evleri

Güzel ülkemizin birçok yerinde rastladığımız Klasik Osmanlı Kent Mimarisini yansıtan tarihi Safranbolu Evleri bu özelliği ile 17 Aralık 1994 den bu yana Türkiye’de Dünya Tarih Mirası listesinde yer alan 9 yerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok yerli ve yabancı turistin Karabük’e geldiğinde görmek istediği yer listesinde ilk sırada yer almaktadır.

Ankara Karabük Otobüs Bileti

KRİSTAL TERAS

Tarihi evleri ile adını duyuran ve Unesco tarafından miras listesine giren Safranbolu, artık Kristal Terası ile de yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmekte. 80 metre yüksekte inşa edilen cam teras, 75 ton ağırlığı kaldırabilecek güce sahip olsa da şu an için 30 kişilik gruplar halinde hizmet veriyor.

Ankara Karabük Otobüs Bileti

DÜZCE KANYONU SAFRANBOLU

Safranbolu’ya 13 km uzaklıktaki Düzce Köyü’nün biri girişinde, diğeri Kozcağız Mahallesindeki kanyonlar foto safari ve yaban hayatı koruma alanı olarak düzenlenmiş, bakir bir turizm seçeneğidir.

Ankara Karabük Otobüs Bileti

İNCEKAYA 

Eski adı Gayza köyüdür. incekaya su kemeri bu köyümüzdedir. Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yaptırılan eser, ilçe merkezine 7,5 km uzaklıktadır. İncekaya Köyü’ndeki su kemeri 116 metre uzunluğunda, 6 kemerli görkemli bir yapıdır. Su kaynağından ilçeye su getirilmesine yarayan kemer 110–220 cm genişliktedir. Tokatlı kanyonu üzerine yapılmıştır. Restore edilen İncekaya Su Kemeri’nin üzerinden  yaya olarak kanyonun diğer tarafına geçmek mümkündür.

Şimdi sizlere Karabük otobüs bileti ile bağlantılı olarak Karabük iline Ankara ilimizden düzenli olarak seferler düzenleyen güncel otobüs firmaları, yolculuk süreleri ve ücretleriyle ilgili bilgileri paylaşalım.

Karabük otobüs bileti alarak Ankara’dan Karabük’e gitmek istediğinizde fiyat olarak ucuz, yolculuk olarak güvenli ve hızlı bir şekilde gitmek isteriz. Bu isteğimizi karşılayacak firmaları ve güncel ücretleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Ankara Karabük Otobüs Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir