Ankara Antalya Otobüs Bileti

Ankara Antalya Otobüs Bileti

Seyahat ile ilgili yazılarımıza Ankara’dan Antalya’ya gitmek isteyenler için devam ediyoruz.

Antalya birçok yönüyle ülkemizin önemli ve güzel şehirlerinden biri olarak adını duyurmuştur. Özellikle turizm ile adını duyuran Antalya her yıl birçok yerli ve yabancı turisti misafir etmektedir.

Antalya’nın Turistik/Gezilecek Yerleri

Atatürk Evi Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 Mart 1930 tarihinde Antalya’ya geldiğinde bir hafta kaldığı iki evdir. 1980 yılında düzenlenip Atatürk Müzesi olarak ziyarete açılmıştır. Alt katta müze müdüriyeti ve Atatürk’ün kaldığı dönemde kullandığı toplantı odası; üst katta ise Atatürk’ün yatak odası dinlenme odası ve elbiselerinin sergilendiği odalar vardır. Ayrıca müzede geçmişten bugüne kullanılmış olan banknot ve pulların da sergilendiği bir salon bulunmaktadır. Müzenin duvarlarında Atatürk portreleri ve Atatürk’ün Antalya’ya geldiği dönemin gazeteleri görülebilir.

Perge

Ankara Antalya Otobüs Bileti

Perge, Antalya’nın 18 km doğusunda, Aksu ilçesi sınırları içinde bulunan bir antik kenttir. M.Ö 12. yüzyılda kuzey Anadolu’dan güney kıyılara büyük bir Yunan göçü oldu. Bu gelenler modern Antalya şehrinin doğusuna yerleştiler ve bu bölgeye Yunanca’da “Irkların Ülkesi” anlamına gelen Pamphylia denildi. Perge de, Kilikya – Pisidya ticaret yolunun üstünde yer aldığı için önemli bir Pamphylia şehridir. O dönemde yaygın olan korsan saldırılarından korunma amacıyla iç kesimde kurulmuştur. Şehrin kuruluşu diğer Pamphylia şehirleriyle aynı zamana rastlar (M.Ö. 7 yüzyıl).

Ankara Antalya Otobüs Bileti

Termessos Antalya’ya 34 kilometre mesafedeki bir Doğal Park olan Güllük Dağı içerisinde batı tarafında 1050 metre yükseklikte bir plato üzerindedir. Termessos Türkiye’nin en önemli antik kentlerinden biridir. 4200 kişilik tiyatrosu ve yüzlerce kalıntısıyla çok geniş bir alana yayılmıştır.

Ankara Antalya Otobüs Bileti

Ariassos

Ariassos, Antalya – Burdur karayolunda Dağbeli sapağından önce ulaşılabilinecek bir bölgededir. Yaklaşık 960 metre yükseklikteki Batı Torosların yamacında kurulmuş olan bir Psidia şehri olan şehir; hamamları, kaya mezarları barındırmaktadır.*

Yukarıda sıraladıklarımız dışında birçok doğal güzelliği görmek için sahilde gezintiye çıkabilirsiniz. Bu mekanları gezerken şehir içi ulaşımınızı Otobüs Bileti alarak belediye araçlarıyla da yapabilirsiniz.

Antalya ilimize Ankara’dan Otobüs Bileti alarak gitmek isteyenler için aşağıda yolculuk süresi, yolculuk ücretleri ve firmalarla ilgili bilgileri paylaşıyoruz.

Firmalar                                            Aşti Hareket Saatleri                                               Otobüs Bileti Ücreti

                          Her gün sabah 08:00                                                                                60 TL

Isparta Petrol                         Her gün 09:00-10:30-13:30-15:00-17:30-23:59                               65 TL

                         Her gün 09:00 ve 13:00                                                                             75 TL

                        Her gün 13:00 ve 23:00                                                                              70 TL

                        Her gün 15:00                                                                                                 85 TL

Metro Turizm                        Her gün 06:00-12:30-23:00-23:30-23:58                                            72 TL

                        Her gün 23:30                                                                                                 58 Tl

                        Her gün 23:31                                                                                                  60 TL

* Bu bilgiler Antalya Belediyesi resmi sitesinden alınmıştır. Detaylı bilgi için https://www.antalya.bel.tr adresine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir