Ankara Adana Otobüs Bileti

Ankara Adana Otobüs Bileti

Adana Coğrafi konumu itibariyle önemli bir konumda bulunduğu Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin suladığı arazisiyle M.Ö. 6000 li yıllara kadar uzanan bir tarihi kentimizdir. Birçok tarihi yapı ve güzellikleriyle misafirlerini ağırlamak için bekliyor. Siz de Adana iline seyahat etmek isteyenlerdenseniz Ankara Adana Otobüs Bileti yazımızı okumadan Adana ya gitmeyin.

Ankara Adana Otobüs Bileti

Genel Bilgiler*

Ankara Adana Otobüs Bileti

İlçeleri

Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir. Bu ilçelere gitmek için Adana Otogarından veya Yüreğir otogarından Otobüs bileti alarak gidebilirsiniz. Farklı bir ilden gelecekseniz bulunduğunuz ilin otogarından veya size yakın Adana Otobüs Bileti satan yazıhanelerden veya daha da kolayı derseniz sitemizden güvenli ve hızlı bir şekilde Adana Otobüs Bileti alabilirsiniz. Aşağıda bununla ilgili daha detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Gezilecek/Tarihi Yerleri

Adana Arkeoloji Müzesi

Birçok Etnik kökene sahip topluluğun yaşam kalıntılarının sergilendiği müzeye gittiğinizde Adana’yla ilgili bilginiz artacak ve bu şehrimizdeki yaşayıp geçmiş olan uygarlıkları görüyor gibi olacaksınız.

Adana Ulu Cami

Selçuklu mimarisini yansıtan ve diğer adıyla Ramazanoğulları Cami olarak da bilinen cami Adana ilimize gittiğinizde görmeden gelmeyeceğiniz bir yer olarak sizleri bekliyor.

Adana Taşköprü

Roma İmparatorluğu döneminde yapılmış olan bu köprü halen araç trafiğine açık olması yönüyle de diğer tarihi köprülerden ayrılıyor. Eğer buraya giderseniz aracınızdan inip güzel manzaranın tadını çıkarmayı unutmayın.

Büyük Saat

Türkiye’nin en uzun saat kulesi olan ve 32 metre yüksekliğe sahip bu saati gördüğünüzde kendinizi çarşıda bulursunuz. Eğer kaybolursanız saat kulesi buluşma noktanız olabilir. Çarşıda istediğiniz gibi alış veriş yapabilirsiniz.

Adana Merkez Sabancı Cami

Yazımızın başındaki resimde de görebildiğiniz bu cami Ortadoğu’nun en büyük camisi ünvanına sahiptir. Yaklaşık 99 metre yüksekliğindeki 6 minareye sahip olan bu cami rahmetli iş adamı Sakıp SABANCI tarafından yaptırılmıştır. Adana’ya gittiğinizde kesinlikle uğrayın.

Anavarza Kalesi ve Antik Kenti

Ankara Adana Otobüs Bileti

Adana merkezden biraz uzak olsa da yolunuzu Ceyhan tarafına düşürüp bu tarihi mekanı gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Antik kentin kalıntıları azalmış olsa bile kale ilk günkü gibi sapasağlam sizleri beklemektedir.

Ulaşım ile ilgili olarak eğer otobüsle gitmek istiyorsanız size Adana Otobüs Bileti, firmaların seferleri ve ücretleri hakkında bilgi verelim.

Ankara Adana Otobüs Bileti

Uygun fiyatla güvenilir şekilde otobüs ve uçak biletinizi www.gezenbilet.com adresinden kolayca alabilirsiniz.

*Bu bilgiler Adana Valiliği resmi sitesinden alınmıştır. Daha fazla bilgi için www.adana.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir